Українська степова

 
 

Українська степова
Ласкаво просимо на сайт присвячений українській степовій породі бджіл.
В Україні всього три місцевих породи бджіл, українська степова порода бджіл яка є споконвічною мешканкою Степу та Лісостепу України, карпатської породи бджіл споконвічної мешканкою Закарпаття, Карпат та Прикарпаття, поліської популяції середньо породи бджіл споконвічної мешканкою Українського Полісся. Кожна з порід пристосувалася до життя в своїх географічних умовах. І кожна українська порода бджіл це живе золото України. Але останнім часом це золото під загрозою зникнення. В останні сто років українські породи бджіл активно метізіруются привізними породами бджіл. Завезення бджіл проводився в різні періоди і виробляється тепер з різних причин. Останнім часом часто завезення бджіл проводиться заради екзотики і прагнення отримати миттєву вигоду, що ще більше ставить під загрозу українських бджіл, та й бджіл взагалі.
Українська степова порода бджіл знаходиться в менш вигіднішій позиції ніж карпатка - порода районирована тільки на Україні в 17 областях і в Криму. Українську степову породу бджіл на мій погляд незаслужено почали забувати. Українська степова порода бджіл може взагалі зникнути під натиском завезених бджіл, особливо у випадку якщо великі сільськогосподарські компанії (найчастіше мають іноземне коріння) підуть шляхом завезення величезної кількості дешевих бджіл, незрозумілої якості.
Передбачаю запитання, а навіщо нам потрібна взагалі українська степова порода бджіл, ми ж живемо в 21 столітті, можна і карпаток купити, а хочеш з Китаю завезуть дешевих, або нових закордонних бакфастскіх, в чому проблема? Проблема в тому, що в цьому випадку багато господарств виводять чистопородних українських степових бджіл припинять своє існування, як результат тільки імпорт і відповідно подальше підвищення цін при невідомому якості, завезення нових хвороб і т.д. Наступне - зниження рентабельності пасік до рівня їх повної ліквідації. Цікава перспектива? Крім того бджоли ще й запилювачі сільгоспкультур, українські степові бджоли чудово пристосовані до запилення і збору меду саме українських культур - соняшнику, гречки, люцерни і т.д., а як поведуться привізні бджоли невідомо (кавказянки незважаючи на свої прекрасні властивості воліють бобові культури і на гречці працюють неохоче, свого часу росіяни забили тривогу завезення величезної кількості кавказянки на північ Росії поставив на межу зникнення марку "Вологодське масло" - кавказянки значно змінили склад трав на пасовищах).
Не варто забувати що основні "медоносні запаси" України розташовані в Степу та Лісостепу України, там де розташовані величезні масиви ентомофільних культур. І саме українська степова порода бджіл найкращим чином пристосована до клімату і типу хабар в Степу та Лісостепу України. Саме бджола працює в цих регіонах або залишить Україну в лідерах світового медового ринку, або Україна стане "медовим" аутсайдером. Розумію, що ці рядки обурять жителів Карпат і Полісся, але в Карпатах без кочівлі меду можна і не отримати зовсім - медоносні запаси Карпат досить обмежені, в Поліссі той же є свої складності.
Ще один аспект це те, що цінність для подальшої селекції мають тільки чистопородні бджоли, а незрозумілі помісі нецікаві. Вітчизняним ученим мужам залишиться тільки шукати ніж виправдати своє існування, а не покращувати українських бджіл. При зникненні чистопородних бджіл, Україна і українські пасічники будуть поставлені в залежність від іноземних селекціонерів, відповідно і прибутком теж доведеться ділиться з ними. Відразу зазначу, я не противник карпатської породи бджіл або поліської популяції середньо породи бджіл. Карпатка прекрасно показала себе на багатьох територіях - від Кіпру до Кореї і від Тюмені до Узбекистану. Поліська бджола прекрасно працює в своєму рідному ареалі - в районі вологих лісів серед боліт і річок Полісся. Просто на сайті розглядається становище української степової породи бджіл. Потрібно відзначити, що проблеми інших українських порід бджіл такі ж як і в української степової бджоли, тому сайт буде цікавий і бджолярам небайдужим до інших українських породам бджіл.
Але на мій погляд одними гаслами українську степову породу бджіл не врятувати, потрібні реальні заходи. На мій суб'єктивний погляд занепад української степової породи бджіл відбувається з кількох причин.
1 - У багатьох бджолярів які вважають що вони містять українську степову породу бджіл насправді на пасіці помісь незрозумілого походження. Навіть у Кіровоградську область здійснювався продаж маток бджіл з регіону Карпат. Наслідком змішування порід бджіл є насамперед втрата бджолами імунітету на генному рівні, в результаті чого наші бджоли виявляються незахищеними по відношенню до захворювань, які раніше взагалі не спостерігалися у бджільництві. Крім того бджоли стали приносити мало меду в середньому по Україні медозбір 20-25 кг на сім'ю, це при тому що чистопородні українські степові бджоли можуть зібрати 80-120 кг на сім'ю. Причин звичайно багато, але одна з причин низької медопродуктивности це помісі невідомого походження і покоління.
2 - Інформаційний вакуум. Ні, в довідниках є опис українських степових бджіл, а далі? Карпатка - це торговий бренд, українська степова порода бджіл немає. Якщо заповнити цей вакуум інформацією про тонкощі утримання українських степових бджіл, де можна дістати чистопородних маток і бджолопакети української степової породи бджіл, а не незрозумілих бджіл. У цьому випадку ситуація зміниться.
3- Причина в тому що деяким бджолярам властиві "понти", завести бджіл італійської або бакфастской породи і красуватися, як павич, дивіться, що у мене є ", а матку я купить за ... 00 євро", "у меня10 вуликів і у мене на пасіці 10 порід і порідних ліній ". При цьому не усвідомлюючи, сто чистопородних бджіл з-за кордону навіть за 150-250 ЄВРО вони не отримають, а так собі третій сорт не брак. Особливо якщо врахувати, що бакфастская порода бджіл це за великим рахунком гібрид від схрещування італійської породи бджіл з іншими породами, і в сучасному світі чистопородних гібридів бакфасткой "породи" вже немає. Завозиться генетичне сміття. У Бразилії подібні експерименти закінчилися, не дуже вдало створили Афріканізірованние бджолу. А нову хворобу на пасіку завести простіше простого. Та й чим пишатися власне, тим що була помісь, замінили матку нової італійської отримали в перший рік меду не 10 а 30 кг, а через 3 роки знову 10 кг або пасіка накрилася під час зимівлі і у себе і у сусідів - чим пишатися? Хіба що своїм невмінням поводитися з бджолами.
4 Економічні причини - виробництво та реалізація маток і бджолопакетів це бізнес і багато ділки продають дешевих безпородних бджіл (часто і без реального санітарного контролю) під різними марками, що при загальній бідності пасічників, високих витрат на виведення чистопородних бджіл, позбавляє їх прибутку, і власне призведе до ліквідації вітчизняних чистопородних бджіл як таких. І не треба кивати на державу, державі це нецікаво, та й дотації якщо і виділять то кому вони дістануться.
На сторінках сайту спробуємо обговорити проблеми, і врешті-решт знайти рішення питання як відродити українську степову породу бджіл.
Наскільки це реально?
Майбутнє карпатської породи бджіл не здається таким вже похмурим, правда і безхмарним його не назвеш, порода офіційно розлучається в 9 областях України (реально по всій території), широко поширена в Білорусії, Росії, Узбекистані, порода активно замінює краинских бджіл у Польщі, Чехії, Угорщини, Кіпрі, карпатська порода бджіл активно розводиться в Китаї і Кореї, правда українським бджолярі як правило за бортом цього процесу і відповідно без прибутку. Крім того Європа ніяк не хоче визнавати карпатську бджолу як породу бджіл, тільки як популяції карники і ніяк більше, як порода карпатка визнана тільки на пострадянському просторі і в Китаї. Важко повірити, що ще в середині минулого століття про карпатської породи бджіл ніхто навіть не чув. Карпатянки була рядовою аборигенної бджолою поставленої на грань вимирання. Тільки завдяки титанічній роботі яка проводилася ТСХА під керівництвом Г, А. Аветисян, а також його послідовників карпатська порода бджіл взагалі збереглася. Як бачите фортуна дама примхлива і любить наполегливих кавалерів.
Тому треба наполегливо працювати з українською степовою породою бджіл, врятувати і примножити те що нам дісталося від попередніх поколінь українських пасічників....Создан 08 мар 2015 
Пользовательского поиска
AVTOINDEX.COM Автомагазин Автогарант
Просмотреть Автошкола Константа-ГС на карте большего размера Всеукраїнський сайт безкоштовної реклами белый каталог сайтов Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев
ERA.COM.UA
интернет портал
Размещено на Start.Crimea.UA Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов AVTOINDEX.COM Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Киев. Добавить сайт в каталог Автошколы, Автомобили, Киев. Каталог сайтов femina.com.ua Украинский портАл Автошкола Спойлер Сайты недвижимости. Каталог недвижимости Бест Риэлти. Добавить сайт, ссылку, ресурс, URL. Обмен ссылками Аренда квартиры в Киеве Агентство недвижимости в Киеве Kiev apartments for rent Снять квартиру в Киеве. Сдам квартиру в Киеве. Долгосрочная аренда квартир Киев. Договор аренды, типовой образец. Квартиры в Киеве посуточно Гостиницы Киева белый каталог сайтов - рейтинг Каталог лучших сайтов, добавить свой сайт. только интересные сайты! > Украинский каталог сайтов Каталог сайтов OpenLinks.RU Украина онлайнСамый большой каталог сайтовАвтошкола Спойлер в Киеве ДДО Украины Каталог сайтов на http://www.globalmarket.com.ua/
AVTOINDEX.COM Веб-справка - каталог сайтов Era.com.ua - Украинский портал Украинский образовательный портал «Репетитор». Учеба, курсы, репетиторы, тренеры, школы Украины. ЗНО, ВУЗы, рефераты. Каталог Крымского Театра Кукол Автошколы Украины Кредитка